Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

100. urodziny Pani Genowefy Umięckiej

Data publikacji: 2018-07-16, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
13 lipca 2018 r. 100 lat skończyła Pani Genowefa Anna Umięcka najstarsza mieszkanka naszej gminy. Jubilatka urodziła się w 1918 r. w miejscowości Prusocin (wieś położona w województwie mazowieckim powiat mławski) w wielodzietnej rodzinie. Miała siedem sióstr i dwóch braci. Z mężem Walentym mieszkała w Mławie, a później w Makowie Mazowieckim. Pani Genowefa  prowadziła dom i wychowywała  córki  Krystynę i Bożenę. Czas wolny spędzała na wyszywaniu i robótkach ręcznych. Do  dziś ma dobry wzrok i jeszcze niedawno potrafiła bez okularów nawlec igłę. Nasza Jubilatka  w Uniejowie mieszka od 9 lat u córki Krystyny. Ma  wnuczkę Justynę i prawnuka Pawła. W tym uroczystym dniu Jubilatkę odwiedzili: rodzina,  przedstawicielki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Łodzi, Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie – Janusz Kosmalski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Anna Kowalska. Były  kwiaty, prezenty, tort, szampan oraz życzenia 200 lat. Szanowna Jubilatko, życzymy Pani wszelkiej życiowej pomyślności, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i upływa w spokoju i zdrowiu.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=38123
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola