Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Biegli z Uniejowa na Jasną Górę

Data publikacji: 2018-07-19, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Po raz czwarty odbyła się sztafetowa pielgrzymka biegaczy z Klubu działającego przy Geotermii Uniejów im. S.Olasa w Uniejowie. Start około godziny 20.00 w piątek pozwolił uczestnikom osiągnąć cel – dobiec do Jasnej Góry w Częstochowie – nazajutrz, przed południem. Mimo deszczu, 20 śmiałków w wyśmienitych humorach wystartowało z uniejowskiego rynku. Pierwszy, kilometrowy odcinek biegli wszyscy. Dalej uczestnicy pielgrzymki przemierzali 5- lub 10-kilometrowe fragmenty trasy na zasadzie sztafety, podczas gdy reszta regenerowała siły, przemieszczając się między kolejnymi punktami autokarem. Aura nie sprzyjała biegaczom. Wraz z początkiem biegu, około godziny 20.00, zaczęło padać. Z relacji uczestników pielgrzymki wiemy, że deszcz towarzyszył im przez dłuższy czas. Mimo trudnych warunków pogodowych pielgrzymi biegli do Częstochowy całą noc, a na Jasną Górę dotarli w sobotę około godziny 11.00.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=38313
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola