Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur" - również w Spycimierzu

Data publikacji: 2018-08-21, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Książka „Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur” (autorstwa Doroty Majkowskiej-Szajer oraz Sary Szewczyk) jest już w księgarniach. Bolek i Lolek poszukują tradycyjnych zwyczajów także w naszym regionie. „Bolek i Lolek dotarli do Spycimierza. Ale przemykają bokiem, prawie na palcach, bo nie chcą nadepnąć choćby na jeden płatek. A nie jest to łatwe, kiedy kwiaty pokrywają prawie całą powierzchnię drogi. W innych miejscowościach podczas procesji w święto Bożego Ciała sypie się kwiaty, a u nas układa się kwietne dywany” – wyjaśnia chłopakom Helenka, pochylona nad swoim kawałkiem wzoru: czerwoniutką biedronką. Jest to fragment tekstu pochodzący z książki. Okładka książki

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=39345
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola