Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Takiego wydarzenia jeszcze w naszym mieście nie było… W niedzielę 26 sierpnia br. na pl. Kościuszki w Poddębicach odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Początek przedsięwzięcia, którego program jest niezwykle bogaty i różnorodny, zaplanowano na godz. 15:00. W trakcie imprezy swój dorobek artystyczny zaprezentują mieszkańcy Gminy Poddębice. Na scenie wystąpią wokaliści Poddębickiego Domu Kultury i Sportu (godz. 16:30), mażoretki Dalia (godz. 17:00), zespół Bałdrzychowianie z kapelą Bałdrzychowiacy (godz. 17:30), zespół Górzanie z kapelą (godz. 18:40), Orkiestra Dęta Poddębice (godz. 19:20), poddębickie wokalistki: Ola Nowak, Natalia Medyńska i Natalia Osińska (godz. 19:40). Będzie też uczta dla podniebienia, bo stowarzyszenia z Chrop, Sworawy, Niewiesza, Góry Bałdrzychowskiej i Bałdrzychowa w ramach konkursu kulinarnego „Poddębickie Danie z Ryb 2018” przygotują potrawy (godz. 16:00). O godz. 16:30 na „stole regionalnym” jednego z miejscowych restauratorów przewidziano degustację lokalnych potraw. Natomiast na godz. 16:50 zaplanowano rozpoczęcie pokazu gotowania na wielkiej patelni, który poprowadzi finalista trzeciej edycji programu MasterChef – Mariusz Szwed. Atrakcje dla dzieci będzie stanowiła strefa animacji oraz spektakl Teatru Kubika pt. „Pirat Drabinka”. Widowisko przewidziano na godz. 15:30. „Cudze chwalicie swego nie znacie” to także okazja do wręczenia podziękowań dla działaczy społecznych, ludzi sportu i kultury za współpracę oraz zaangażowanie na rzecz Gminy, a także „Poddębiczanek 2018” – Marszałkowi Województwa Łódzkiego Witoldowi Stępniowi oraz Członkowi Zarządu WŁ Jolancie Ziębie-Gzik (godz. 18:00, 19:05, 20:15). Finałem imprezy będzie koncert Michała Szpaka o godz. 20:30. Prowadzącym imprezę będzie Janusz Nowak – DJ Johny. Bezpośrednie relacje z wydarzenia do obejrzenia na antenie Telewizji Łódź o godz. 18:15, 18:55 i 21:25. Przedsięwzięcie jest dofinansowane z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4149
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola