Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

Data publikacji: 2018-08-29, Data modyfikacji: 2018-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Wszystko co najlepsze posiada Gmina Poddębice zaprezentowano podczas imprezy „Cudze chwalicie swego nie znacie”. – Walory kulinarne, artystyczne, sportowe, a także atrakcje turystyczne m. in. w postaci zrewitalizowanego pałacu i parku, pijalni wód termalnych, basenów termalnych, Centrum Turystyki i Rekreacji to jest to, czym możemy się pochwalić – podkreśla Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. W trakcie imprezy, którą zorganizowano dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, na scenie wystąpiły zespoły ludowe z Bałdrzychowa i Góry Bałdrzychowskiej, Orkiestra Dęta Poddębice, wokaliści Poddębickiego Domu Kultury i Sportu oraz mażoretki Dalia. Na zakończenie odbył się koncert Michała Szpaka z zespołem. Stowarzyszenia z Bałdrzychowa, Chrop, Góry Bałdrzychowskiej, Niewiesza i Sworawy w ramach konkursu „Poddębickie danie z ryb 2018” wykonały potrawy regionalne,  a na wielkiej patelni Mariusz Szwed znany z programu MasterChef przygotował gulasz rybny. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta bawili się na dmuchanym placu zabaw oraz z Teatrem Kubika. – „Cudze chwalicie swego nie znacie” było doskonałą okazją do podziękowania za podjęte działania na rzecz Gminy: sołtysom, strażakom OSP, organizacjom pozarządowym, a także wręczenia „Poddębiczanek 2018”, które w tym roku trafiły do Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Członka Zarządu WŁ Jolanty Zięby-Gzik – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski. Burmistrz Poddębic przekazał statuetkę obecnej na uroczystości Pani Jolancie Ziębie-Gzik. Marszałek Witold Stępień otrzyma ją na uroczystej sesji. – „Poddębiczanka 2018” jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, za które serdecznie dziękuję. Jednak gdyby nie aktywność i skuteczność poddębickiego samorządu oraz współpraca z Zarządem Województwa, to nic nie udało by się zrobić dla regionu – uważa Członek Zarządu WŁ Jolanta Zięba-Gzik.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4190
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola