Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dni Poddębic 2018

Data publikacji: 2018-08-14, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W rytmach pop, rock i disco polo minęły tegoroczne Dni Poddębic. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Players, Defis i Render, a na zakończenie odbył się koncert Andrzeja Piasecznego z Zespołem. Kapryśna pogoda nie odciągnęła mieszkańców spod estrady, którzy częściowo spod parasola oglądali występy polskich artystów. Na terenie imprezy znajdowały się stoiska handlowe, a dla najmłodszych przygotowano place zabaw z różnymi atrakcjami. Miłym akcentem podczas święta miasta było przekazanie stypendium jednemu z poddębickich uczniów. Pan Andrzej Owczarek – inicjator i pomysłodawca bali charytatywnych, z których dochód przeznaczany jest na pomoc w leczeniu i rehabilitacji dzieci chorych oraz potrzebujących, a także na stypendia dla uczniów, w obecności stałych bywalców tych bali – Burmistrza Piotra Sęczkowskiego i Wicestarosty Piotra Bindera, udzielił wsparcia trzem rodzinom z naszego terenu i wręczył stypendium młodemu mieszkańcowi Poddębic. „Dni Poddębic 2018” rozpoczęły muzyczne wydarzenia, które w sierpniu czekają miasto nad Nerem.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4142
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola