Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Seniora 2018

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Tradycyjnie,  w naszej gminie listopad jest miesiącem, w którym uwaga kierowana jest na Seniorów. Także i w tym roku, 29 listopada, w Sali OSP w Uniejowie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Seniora, zorganizowane przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor MGOK Pan Robert Palka, który serdecznie wszystkich powitał, tytułem wstępu pokreślił znaczenie i rolę seniora w życiu społecznym. Zauważył, że w naszej gminie coraz bardziej można dostrzec zwiększającą się aktywność i uczestnictwo seniorów w przedsięwzięciach związanych z działalnością kulturalną : „Pięknie jest patrzeć, gdy seniorzy rozwijają swoje pasje, spełniają swoje marzenia i zmieniają świat najlepsze. Seniorzy stają się inspiracją dla młodego pokolenia”. Po krótkim wprowadzeniu, Pan Dyrektor złożył na ręce wszystkich Seniorów  życzenia. Na zabrakło także gości specjalnych – na spotkanie przybyła Pani Małgorzata Komajda – Starosta Powiatu Poddębickiego, Pan Mirosław Madajski – Przewodniczący Rady Miejskiej, Pani Urszula Urbaniak – Prezes Uniejowskiego Uniwersytetu III Wieku oraz Pani Marianna Koperek  – Przewodnicząca Związku Emerytów i Rencistów. Pani Komajda oraz Pan Madajski przyłączyli się do życzeń dając wyraz uznania dla pracy seniora pełnej poświęceń, bezinteresowności i miłości. A następnie wręczyli wszystkim gościom słodki upominek. W części artystycznej, widzowie mogli podziwiać lokalnych artystów: Chór Kantylena pod kierownictwem Pana Jakuba Pięgota, który rozpoczął występ tradycyjnie Hymnem Seniora, oraz Zespół Śpiewaczy z Wilamowa. Szczególnym punktem programu był występ wokalistki Izabeli Rybnik i muzyka Dariusza Bagińskiego (skrzypce, fortepian) . Występ nie tylko uświetnił wieczór, ale był niezwykłym przeżyciem i dostarczył wielu wzruszeń. Zmiana oświetlenia, piękny głos wokalistki oraz niezwykle nastrojowe i bliskie sercu utwory z repertuaru M. Rodowicz, E.Demarczyk czy J.Kaczmarskiego zaczarowały publiczność i skradły ich serca. Nic dziwnego, że występ był długo oklaskiwany i nie obyło się bez bisów. Przed ostatnim występem wieńczącym wieczór, na scenie zabrała jeszcze głos Pani Urszula Urbaniak, która, jakby podsumowując spotkanie, przypomniała cytat Marka Twaina: „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić”. Reszta spotkania upłynęła na miłych rozmowach, przy radosnych dźwiękach Kapeli ze Wsi Wilamów i  przygotowanym specjalnie na ta okazję poczęstunku. Z pewnością dla wielu uczestników ten wieczór będzie niezapomnianym wydarzeniem.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=44653
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola