Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Film promocyjny z misji gospodarczej w Uniejowie

Data publikacji: 2018-11-23, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Przez sześć dni, w dniach 17-22 października br., ponad 50 gości z ośmiu krajów gościło w Uniejowie w ramach  misji gospodarczej. Główną częścią misji były prezentacje gospodarcze i rozmowy biznesowe. Celem spotkania była wymiana doświadczeń z zakresu gospodarki, turystyki, energetyki i ochrony środowiska, a także promocja województwa łódzkiego.  Do Uniejowa przyjechali przedstawiciele miast i regionów partnerskich z miejscowości: Sonkajärvi (Finlandia), Mórahalom (Węgry), Grindavik (Islandia), Naftalanu (Azerbejdżan), Alatri (Włochy), Wołkołamska (Rosja), Gorki i Mohylewa (Białoruś) oraz Krāslavy i Powiatu Aizkraukle (Łotwa). Ze spotkania z zagranicznymi partnerami powstał film, do którego obejrzenia zachęcamy.      

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=43953
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    poddębicki

    Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

    Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

    Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola