Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina pozyskała dotacje na sprzęt strażacki

Data publikacji: 2018-06-26, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Poddębice rywalizowały o miano najlepszej w Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Deszczowa aura nie przeszkodziła w przeprowadzeniu zawodów. Aż w trzech kategoriach triumfowali druhowie OSP Poddębice – mężczyźni i kobiety w grupie Seniorów oraz chłopcy w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Wśród dziewcząt wygrały druhny z Nowego Pudłowa. W oldboyach zwyciężyła OSP Bałdrzychów, przed OSP Panaszew i OSP Ciężków. Druhowie z gminnych jednostek mają powody do zadowolenia nie tylko z racji wyników w zawodach. Poddębicki samorząd pozyskał dotacje w łącznej wysokości 80 tys. zł na sprzęt strażacki. – Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał 14 tys. zł na zakup agregatów oddymiających dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, to jest: Bałdrzychów, Kałów, Niemysłów i Niewiesz – informuje Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. Z kolei za 66 tys. zł ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości możliwe stanie się nabycie sprzętu ratownictwa medycznego i technicznego. – Z finansowego wsparcia w ramach Funduszu Sprawiedliwości skorzystają ochotnicy z Kałowa, Bałdrzychowa, Niemysłowa, Niewiesza, Sworawy, Karnic, Poddębic i Góry Bałdrzychowskiej – wymienia Burmistrz Poddębic. Dzięki tym pieniądzom jednostki Gminy Poddębice wzbogacą się m.in. o torby ratownicze wraz z szynami i deską, parawany do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadku, defibrylator, sprzęt do znakowania miejsca wypadku, czy pilarkę do drewna. Jak podkreślają druhowie nowy sprzęt zwiększy możliwość niesienia pomocy poszkodowanym. – Wyposażenie jakie posiadamy jest częściowo wyeksploatowane, brakuje torb ratowniczych, dlatego pozyskane przez Gminę dotacje na sprzęt strażacki pozwolą ochotnikom właściwie realizować zadania z zakresu ratownictwa medycznego i technicznego – uważa Marek Ośkiewicz, Komendant Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Poddębicach.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4022
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola