Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jasełka w Spycimierzu

Data publikacji: 2019-01-08, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia w Publicznej Szkole Podstawowej w Spycimierzu trwają przygotowania do Jasełek, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszej małej szkoły. Tak było i tym razem. W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, zebrali się w szkole zaproszeni goście i rodziny naszych uczniów. A dzieci skupione wokół betlejemskiej stajenki, wierszem i kolędą przekazały zebranym radosną nowinę. Po występie dyrektor szkoły złożyła przybyłym świąteczne życzenia prosząc, aby zanieśli je do swoich domów i swoich bliskich. Przy dźwiękach melodii najpiękniejszych polskich kolęd wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczno – noworoczne życzenia. Dzieci jak co roku, tak i tym razem zaprezentowały scenkę z narodzin Jezusa parafianom, którzy 6 stycznia uczestniczyli we mszy świętej o godz. 11.30 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu. W jasełkach brały udział wszystkie dzieci, które uczęszczają do naszej spycimierskiej szkoły. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje. Podziękowania także dla księdza proboszcza za współpracę pomiędzy szkołą i parafią. Marianna Polasińska fot. dzięki uprzejmości p. Agaty Górki

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=45671
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola