Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kondycja fizyczna polskich rodzin się pogarsza. Powodem nie jest brak pieniędzy

Data publikacji: 2017-10-04, Data modyfikacji: 2017-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Kondycja fizyczna polskich rodzin się pogarsza. Powodem nie jest brak pieniędzy

52% Polaków uważa, że jest w co najmniej dobrej kondycji fizycznej. To aż o 15 p.p. mniej niż jeszcze trzy lata temu! Bardziej krytyczne są wobec siebie kobiety – swoją kondycję jako dobrą lub bardzo dobrą ocenia 48% z nich. W przypadku mężczyzn odsetek ten wynosi 60%. Co jeszcze wynika z badania „Sport w rodzinach”?

Polacy to sportowcy rodzinni

Duży wpływ na taką, a nie inną ocenę naszej kondycji ma bez wątpienia podejmowana przez nas aktywność fizyczna. Jak się okazuje, uprawianie sportu deklaruje 69% Polaków. Interesujące wydaje się to, że aż 36% respondentów ćwiczy razem z członkami rodziny (niestety najczęściej odbywa się to jedynie raz na tydzień). Dla porównania 23% z nas uprawia sport indywidualnie, a 7% – ze znajomym lub przyjacielem.

Z rodziną najlepiej wychodzi się na… rower?

Które sporty nadają się według nas do uprawiania z rodziną najbardziej? Najczęściej wskazujemy na gry zespołowe. „Inne sporty, które są preferowane w przypadku rodzinnej aktywności (z dziećmi czy partnerami życiowymi), to jazda na rowerze, trekking, spacery oraz nordic walking” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire PL Paweł Florkiewicz, rzecznik prasowy Santander Consumer Banku, zleceniodawcy badania. Podobnie ma się rzecz, jeśli chodzi o rodzaje aktywności fizycznej, którą podejmujemy w gronie rodzinnym regularnie: zazwyczaj decydujemy się na jazdę na rowerze (28%), spacery (23%), pływanie (13%) i trekking (11%).

Pieniądze nie stanowią problemu

Co ciekawe, aż 34% Polaków na sport uprawiany z rodziną wydaje tylko niecałe 200 zł rocznie. W dużym stopniu wiąże się to oczywiście z popularnością takich rodzajów aktywności fizycznej jak jazda na rowerze, spacerowanie czy nordic walking, które nie wymagają szczególnie dużych nakładów finansowych. „Niski budżet nie przeszkadza w tym, żeby prowadzić aktywny tryb życia” – zauważa rozmówca.

infowire.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola