Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konferencja "Zakończmy otyłość wśród dzieci i młodzieży"

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 29 listopada 2018 r. w Sali Rycerskiej Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich rozpoczęła się konferencja zatytułowana „Zakończmy otyłość wśród dzieci i młodzieży”, której organizatorem jest Fundacja Misja Medyczna w ramach programu „Zdrowa i aktywna gmina”. Jak wskazuje sam tytuł, tematem przewodnim jest otyłość wśród młodej populacji. Krzysztof Suszek, Dyrektor Programu, podkreślał, tytułem wstępu, wagę problemu. Przeprowadzone badania dowodzą, ze polskie nastolatki są grupą najbardziej otyłą wśród wszystkich nastolatków w całej Europie. Pan Suszek dodał, że „fundacja nie chce prowadzać kolejnych badań i statystyk, ale pragnie się z nim zmierzyć”. Wyraził również swą wiarę w powodzenie konferencji ze względu na udział i bardzo ciekawe  prelekcje przygotowane przez ekspertów i uczonych w tej dziedzinie. Dodatkową atrakcją konferencji jest możliwość przeprowadzenia, w sali obok, nieodpłatnego badania wątroby o nazwie Fibroscan.  Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne, a więc alternatywne dla biopsji i obrazujące stan stłuszczenia wątroby.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=44642
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola