Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Lekcja historii w PŚDS w Czepowie

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W połowie września w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Czepowie odbyła się niecodzienna lekcja historii. Okazją do jej przeprowadzenia stały się całoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Lekcję w Czepowie poprowadził Bogdan Czeremuga. Pan Bogdan w swoim autorskim programie artystycznym przybliżył dramatyczne losy Polaków, dążących do ustanowienia niepodległej Ojczyzny. Przedstawił najważniejsze oraz te mniej znane – niekiedy wręcz zaskakujące fakty z naszej bogatej historii, recytował wiersze wieszczów narodowych. Spotkanie uatrakcyjniły przywiezione na miejsce militaria, w postaci mundurów oraz części uzbrojenia wojskowego, które „słuchacze” mieli nawet okazję przymierzyć. Możliwość ubrania się w mundury, a tym samym przeniesienia się – w wyobraźni – do okresu bohaterskich walk Polaków za wolność Ojczyzny, spotkało się ze spodziewaną reakcją uczestników PŚDS. Najaktywniejsi byli oczywiście panowie, którzy w swoim życiorysie mają pobyt w wojsku.   Mirosław Madajski

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=40574
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola