Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Marsz Nordic Walking na 100-lecie Niepodległości Polski

Data publikacji: 2018-11-10, Data modyfikacji: 2018-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach całorocznych wydarzeń upamiętniających niezwykłą, 100. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości odbył się dzisiaj, o godz. 11.00 przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie, „I Marsz Nordic Walking na dystansie 1918 metrów”. Trasa marszu liczyła 7 okrążeń, czyli 1918 metrów. Każde pokonane okrążenie zostało potwierdzone odciśnięciem pieczątki na „Bilecie w następne 100-lecie”. Po zakończeniu marszu, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób, m.in. Burmistrz Uniejowa i Dyrektor Szkoły, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek i porcję ogórkowej zupy termalnej, a najmłodsi opaski odblaskowe. Organizatorem Marszu byli: Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy ze Stowarzyszeniem „Forum 4 Czerwca”.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=43049
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola