Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Międzywojewódzki Orszak Trzech Króli w Wilamowie

Data publikacji: 2019-01-07, Data modyfikacji: 2019-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 
  Wilamowski orszak startował o godz. 11:00 spod groty przed kościołem. Parafia leży na pograniczu województw: łódzkiego i wielkopolskiego – stąd dwaj królowie, reprezentujący Ziemię Łódzką oraz Wielkopolskę. Trzeci król – strażacki, był przedstawicielem miejscowej jednostki OSP, która nieprzerwanie współpracuje z parafią. I tym razem można było liczyć na druhów, którzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników i zapewnili nagłośnienie imprezy. Ku zaskoczeniu i zarazem uciesze uczestników orszaku, po raz pierwszy w wilamowskim pochodzie wziął udział zmotoryzowany Mikołaj z prawdziwą brodą, którego dzieci bardzo dobrze znają z Mikołajkowych Weekendów z Termami. Podczas wczorajszego Święta Objawienia Pańskiego, w całym kraju na ulicach miast, miasteczek oraz mniejszych miejscowości pojawiły się co najmniej 752 orszaki. Dodatkowe 22 „zagraniczne” pochody zarejestrowano i zorganizowano na terenie 13 państw. Dla porównania, w ubiegłym roku, w kraju, były to 644 miejscowości.  

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=45417
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola