Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe obiekty podłączone do Geotermii

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejne obiekty zostaną podłączone do poddębickiej Geotermii. Spółka Gminy przeprowadzi inwestycję, polegającą na wykonaniu przyłącza ciepłowniczego z węzłem cieplnym  do hali sportowej przy szkole podstawowej na ul. Polnej, przyłącza cieplnego do budynku wielorodzinnego na  ul. Targowej 2 oraz przebuduje węzeł cieplny c.w.u. przy kotłowni szczytowo-rezerwowej na ul. Cichej 4 w Poddębicach. Prace mają być zrealizowane do listopada br. Ich wykonawcą będzie firma Instal-System Roman Torzewski, z którą Geotermia podpisała umowę. Łączny koszt zadania sięga blisko 0,6 mln zł. – Przyznana naszej Gminie Krajowa Nagroda Ekologiczna „EkoJanosik 2018” zobowiązuje. Wyróżnienie otrzymaliśmy za działania inwestycyjne w zakresie Geotermii oraz na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Chcemy kontynuować realizację przedsięwzięć proekologicznych, dlatego do Geotermii podłączona zostanie hala sportowa, blok mieszkalny i przebudowany będzie węzeł cieplny kotłowni na  ul. Cichej – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski. Przypomnijmy, że po wybudowaniu odwiertu geotermalnego i uzyskaniu koncesji na eksploatację wód, powstała wymiennikownia geotermalna, a także geotermalna sieć cieplna, do której zostały podłączone bloki mieszkalne na osiedlu Północ oraz 500-lecia w Poddębicach, a także budynki użyteczności publicznej. Ponadto w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego miasta w zakresie ciepłownictwa poddębicka Geotermia zakupiła agregat pompowy do odwiertu GT-2 oraz wybudowała drugi zbiornik do schładzania wody termalnej.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4206
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola