Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obowiązki właścicieli zwierząt domowych

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Miasta Uniejów, mając na uwadze dobro zwierząt domowych, przypomina właścicielom utrzymującym czworonogi o konieczności zapewnienia zwierzętom pomieszczenia chroniącego przed zimnem i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiającego swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody (zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt -Dz.U z 2017, poz.1840). Informuję, iż zabronione jest trzymanie zwierząt domowych na uwięzi  w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m. Jednocześnie nadmieniam, iż w art. 37 ustawy o ochronie zwierząt przewidziana jest odpowiedzialność karna za naruszenie nakazów lub zakazów wspomnianej ustawy. Bardzo ważną kwestią jest poruszenie tematyki znęcania się nad zwierzętami (zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpienia). Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje (w art. 35 ust. 1a ustawy) karę pozbawienia wolności do lat 3. Każdy właściciel psa powinien pamiętać o obowiązkowych szczepieniach ochronnych. Prawo nakłada na właściciela psa obowiązek szczepienia przeciwko wściekliźnie. Szczepienie czworonoga powinno nastąpić najpóźniej 30 dni po ukończeniu przez psa 3 miesiąca życia i musi być powtarzane każdego roku (w myśl zapisów art. 56 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt- Dz.U. z 2018 r., poz.1967). Pamiętajmy, iż nie powinniśmy być obojętni na los krzywdzonych, zaniedbanych zwierząt.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=44807
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola