Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Plac zabaw i siłownia plenerowa oddane do użytku

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Plac zabaw i siłownia plenerowa na ul. Grunwaldzkiej w Poddębicach oddane do użytku. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli mieszkańcy i samorządowcy. Inwestycję na terenie o powierzchni ponad 1700 m.kw. w sąsiedztwie bloków i domków jednorodzinnych Gmina zrealizowała dzięki środkom unijnym w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. – Wartość przedsięwzięcia wynosi 354 tys. zł, a wysokość dofinansowania sięga 85% kosztów kwalifikowalnych – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski. Do dyspozycji są zestawy dla maluchów i starszych dzieci, huśtawki, trampolina, piaskownica, mała tyrolka. W sąsiedztwie urządzeń zabawowych znajdują się ławki oraz urządzenia siłowni zewnętrznej takie jak: jeździec, motyl, wyciskanie/wyciąg, odwodziciel podwójny. Cały teren jest monitorowany. – Coraz więcej osób preferuje zdrowy styl życia i korzysta z siłowni zewnętrznych, dlatego warto inwestować i budować tego typu obiekty – dodaje Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Stelmasiak. Jak podkreślają odwiedzający zabawa z dzieckiem na placu zabaw, czy ćwiczenia na siłowni zewnętrznej to świetny sposób na relaks. – Korzystającym z placu zabaw i siłowni zewnętrznej życzę bezpiecznej oraz przyjemnej zabawy, a także by obiekty służyły jak najdłużej – podkreśliła obecna na otwarciu Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik. W ostatnich tygodniach w Poddębicach przybyło miejsc rekreacji. Na ul. Sobieskiego również z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” uruchomione zostały Punkty Aktywnego Wypoczynku. Z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej powstała Otwarta Strefa Aktywności przy ul. Przejazd w Poddębicach. We wcześniejszych latach samorząd wybudował place zabaw przy ul. Przejazd oraz Południowej, w parku, Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie, a także w Kałowie oraz Sworawie. Z kolei Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Poddębicach utworzyła place zabaw w pobliżu bloków przy ul. Zielonej, Przejazd, Sobieskiego i Krasickiego.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4317
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola