Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poczytajmy "Gorące Źródła"

Data publikacji: 2018-08-29, Data modyfikacji: 2018-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy do lektury Magazynu „Gorące Źródła” wydawanego przez spółkę „Termy Uniejów”. Z najnowszego numeru magazynu „Gorące Źródła” dowiemy się o nowych inwestycjach turystycznych realizowanych i planowanych w gminie, o tym jak funkcjonuje kompleks basenowy Termy Uniejów „od kuchni”, a także o współpracy międzynarodowej gminy z miastami partnerskimi oraz o ważnych wydarzeniach kulturalnych i muzycznych, które miały miejsce w Uniejowie. Bliżej poznamy postać św. Bogumiła i zobaczymy co zmieniło się w uniejowskiej kolegiacie za sprawą naszego Świętego. Lektura pisma przybliży nam też tradycję układania kwietnych dywanów w Spycimierzu, która została w tym roku wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury. Dla miłośników sielskiej scenerii polskiej wsi dedykowany jest artykuł o Zagrodzie Młynarskiej jako o miejscu z historią. Nie sposób pisać o Uniejowie pomijając temat geotermalnego bogactwa – tym razem zamkniętego w buteleczkach z kosmetykami i w słoiczkach z ogórkami kiszonymi. Magazyn kończą interesujące wywiady z Ambasadorami Gminy – Marcinem Tyburą i Ewą Pajor, którzy swoimi sportowymi sukcesami rozsławiają w świecie dobre imię Uniejowa. Pierwszy i drugi numer magazynu w podobnej konwencji i w atrakcyjny, przystępny sposób przedstawiają ciekawe nowinki i atrakcje Uniejowa związane z bogatą historią, kulturą i walorami przyrodniczymi gminy. Wszystkie numery magazynu „Gorące Źródła” dostępne są do pobrania tutaj: „Gorące Źródła” nr 1 (2016) „Gorące Źródła” nr 2 (2017) „Gorące Źródła” nr 3 (2018) Miłej lektury!

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=39385
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola