Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podpisano umowy o dofinansowanie zadań

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Piknik wędkarski, impreza plenerowa pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, zakup wyposażenia dla OSP otrzymały wsparcie środków zewnętrznych. Umowy na dotacje z Zarządem Województwa Łódzkiego podpisali przedstawiciele poddębickiego samorządu. – Druhowie z Bałdrzychowa, Kałowa, Niemysłowa i Niewiesza, czyli jednostek OSP, które należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, zostaną wyposażeni w agregaty oddymiające. Na ten cel Sejmik Województwa udzielił dotacji w kwocie 14 tys. zł – informuje Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik. Drugim przedsięwzięciem, na realizację którego podpisano umowę o dofinansowanie jest „Piknik wędkarski w Byczynie”. – W ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” Gmina pozyskała 17,5 tys. zł na organizację w dniu 16 września br. imprezy dla dzieci oraz młodzieży – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski. Najmłodsi poddębiczanie będą mogli wziąć udział w zawodach wędkarskich, a także skorzystać z „dmuchanych” atrakcji, czy zabaw z animatorami. Również dzięki dotacji z Programu Operacyjnego „Rybactwo  i Morze” organizowana jest impreza plenerowa pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Poddębicki Dom Kultury i Sportu na zadanie warte 138 tys. zł zdobył środki unijne w kwocie 117 tys. zł. W ramach zaplanowanej na 26 sierpnia br. na pl. Kościuszki w Poddębicach imprezy m.in. przygotowane zostaną stoiska oraz dania z ryb, odbędzie się konkurs pn. “Poddębickie Danie Rybne 2018”, a finałem będzie koncert Michała Szpaka.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4095
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola