Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"POŁĄCZENI PASJĄ" zapraszają na stadion! W piątek rywalizacja, integracja, po finale dekoracja - taka sytuacja!

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W najbliższy piątek, 21 września, na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie rozegrany zostanie II Turniej Piłki Nożnej „POŁĄCZENI PASJĄ” o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Zawody, które odbędą się w Uniejowie po raz kolejny, to niespotykana dotąd forma sportowej integracji. Obok siebie zagrają piłkarze z akademii i klubów piłkarskich zrzeszonych w Łódzkim Związku Piłki Nożnej (10-13 lat), zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie zrzeszeni w Olimpiadach Specjalnych Polska – łódzkie, a także zawodnicy AMP Futbol Polska, których w piątek reprezentować będzie Akademia AMP Futbol „Varsovia”. W imprezie aktywnie wezmą udział również zaproszeni goście specjalni. Wydarzenie Patronatem Honorowym objęli: Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Józef Kaczmarek – Burmistrz Miasta Uniejów oraz Ambasadorzy Gminy Uniejów: Ewa Pajor i Euzebiusz Smolarek. Realizatorem zadania jest Uniejowskie Stowarzyszenie AKTYWNI we współpracy z: Uzdrowiskiem Termalnym Uniejów, spółką PGK „Termy Uniejów” Sp. z o.o. i Olimpiadami Specjalnymi Polska – łódzkie. Wsparcie finansowe na to zadanie w wysokości 14.382,00 zł, stowarzyszenie otrzymało w wyniku konkursu ofert – ze środków z budżetu Województwa Łódzkiego.Początek zawodów godz. 10.00. Zapraszamy w piątek! W oczekiwaniu na piątkowe futbolowe emocje warto przypomnieć sobie jak wyglądała pierwsza edycja tego niezwykłego wydarzenia w ubiegłym roku. Do relacji przeniesie Państwa niniejszy link: Połączeni Piłkarską Pasją 2017.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=40372
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola