Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pomnik w Niewieszu będzie odnowiony

Data publikacji: 2018-08-02, Data modyfikacji: 2018-08-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Pomnik ku czci pomordowanych podczas drugiej wojny światowej znajdujący się w Niewieszu Kolonii przejdzie renowację. Gmina zdobyła dofinansowanie na przeprowadzenie przedsięwzięcia, a także wybrała firmę, która zrealizuje inwestycję. Ze względu na trudności ze znalezieniem wykonawcy dopiero za czwartym razem samorządowi udało się go wyłonić. Zadania za 30 tys. zł podjęła się firma Somar z Konina. – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci  i trwałymi upamiętnieniami w kraju” wsparł działanie poddębickiej Gminy kwotą 12 tys. zł – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski. Położony przy drodze krajowej nr 72 pomnik jest jednym z wielu miejsc pamięci, które występują na terenie Gminy. Posiada wyjątkowy charakter i wielokrotnie odbywały się przy nim uroczystości okolicznościowe. W przywrócenie dawnego wizerunku i odnowienie pomnika obok samorządu zaangażowali się mieszkańcy Niewiesza wraz ze Stowarzyszeniem Promocji Niewiesza i Okolic oraz tamtejszą Ochotniczą Strażą Pożarną. Prace renowacyjne zostaną przeprowadzone jeszcze w tym miesiącu. W ramach inwestycji odnowiony zostanie postument pomnika, a także jego figury i ściany.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4082
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola