Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powstają nowe miejsca rekreacji…

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Mieszkańcy Gminy będą mieć więcej miejsc, w których aktywnie będą mogli spędzać wolny czas. Na ukończeniu są prace przy Otwartej Strefie Aktywności, zlokalizowanej na ul. Przejazd w Poddębicach. Na ten cel samorząd pozyskał blisko 25 tys. zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej. Koszt zadania, którego wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Godziński – inżynieria” Michał Godziński wynosi 52 tys. zł. Ta sama firma buduje plac zabaw i siłownię plenerową przy ul. Grunwaldzkiej w Poddębicach. Inwestycja powstaje dzięki środkom z Programu Operacyjnego „Rybactwo  i Morze”. Przedsięwzięcie o wartości 350 tys. zł otrzymało wsparcie funduszy unijnych w 85%. Na powierzchni ponad 1700 m.kw. pojawią się huśtawki, trampolina, bujak, zestaw zabawowy dla maluchów i starszych dzieci, piaskownica, mała tyrolka. Teren będzie ogrodzony i monitorowany. Obok stanęły już urządzenia siłowni plenerowej. Z kolei z inicjatywy Państwa Małgorzaty i Jacka Stawiszyńskich z Zagórzyc odnowione zostało boisko przy Szkole Podstawowej w Bałdrzychowie. Właściciele firmy „Skup Bydła” zadbali o nową murawę i zieleń wokół boiska, a także zakupili piłkochwyty. Z budżetu Gminy sfinansowany został zakup bramek.    

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4211
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola