Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Razem świętujmy 100-lecie Niepodległości Polski

Data publikacji: 2018-11-06, Data modyfikacji: 2018-11-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Razem świętujmy 100-lecie Niepodległości Polski. Samorząd gminy Uniejów zachęca mieszkańców do udziału w niedzielnych uroczystościach Święta Niepodległości. Obchody rozpocznie o godz. 11.40 zbiórka przy Domu Harcerza, skąd biało-czerwonym korowodem przemaszerujemy na Rynek, opleciony wokół ręcznie tkaną flagą. Tam o godz. 12.00, w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, zabrzmi  „Mazurek Dąbrowskiego” w wykonaniu wszystkich zebranych – im więcej nas będzie, tym lepiej! O godz. 12.15 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza Św. za Ojczyznę, po której wykonamy pierwsze, wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Na godzinę 13.00 zaplanowano główne uroczystości przy Pomniku Bohaterów Września 1939 r. i prezentację utkanej biało-czerwonej wstęgi, która oplecie Rynek. Tu również, a potem obok Zamku wykonamy wspólne zdjęcia na pamiątkę rocznicy, która już się nie powtórzy. Drodzy Mieszkańcy, jeżeli posiadacie biało-czerwone, białe lub czerwone elementy ubioru – czapki, szaliki, kapelusze, bluzy – koniecznie zabierzcie je ze sobą w niedzielę!

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=43027
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola