Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozbudowa basenów termalnych: umowa z wykonawcą inwestycji podpisana

Data publikacji: 2018-07-31, Data modyfikacji: 2018-08-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Kompleks basenów termalnych będzie rozbudowany – to już pewne! W ubiegłym tygodniu, 24 lipca, podczas spotkania w uniejowskim magistracie Burmistrz Józef Kaczmarek w obecności Skarbnika Gminy Arlety Pietrzak podpisali umowę z przedstawicielami firmy wyłonionej na drodze przetargu. Przedsiębiorstwo, które na zlecenie gminy Uniejów zrealizuje roboty budowlane w ramach projektu pn. „Termy Uniejów Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej – Rozbudowa kompleksu basenowego” to Polimex Budownictwo Spółka z o. o.  w Siedlcach. Na wtorkowym spotkaniu zjawili się: Prezes – Andrzej Rudolf oraz Wiceprezes – Adam Ferens. W kontrakcie wartym ponad 22 mln zł firma zobowiązała się rozbudować baseny do końca kwietnia 2019 roku. Przedmiotem umowy jest budowa zewnętrznego, wielofunkcyjnego basenu rekreacyjnego, wyposażonego w leżanki i ławeczki rurowe z masażem powietrznym, masaże karku, masaże ścienne z zasysaniem powietrza, gejzery, zjeżdżalnie dla dzieci, siatkę wspinaczkową z pływającymi atrakcjami, kaskadę wodną i armatki. Łączna powierzchnia lustra wody nowej niecki wyniesie prawie 800 m kw. W ramach zadania wykonawca jest oczywiście zobowiązany do budowy infrastruktury technicznej (m.in. komory technologicznej, systemu uzdatniania wody, różnego rodzaju instalacji). Prace budowlane będą prowadzone po dwóch stronach istniejących basenów, ale podobnie jak w trakcie pierwszej rozbudowy obiektu w 2011 roku, „Termy” będą funkcjonowały bez zmian, z obecnych basenów termalnych będzie można bezpiecznie i bez przeszkód korzystać przez cały okres budowy nowych niecek. – Chcemy aby inwestycja ruszyła jak najszybciej, bo czasu jest mało – podsumował burmistrz Kaczmarek jeszcze przed podpisaniem umowy z wykonawcą. – Firma też musi mieć umowę w ręku, aby mogła realizować zamówienia. Nie możemy sobie pozwolić na marnowanie czasu, bo wiadomo, że najlepszymi miesiącami na roboty ziemne jest wrzesień i październik, kiedy jest jeszcze w miarę sucho. Zadanie inwestycyjne pn. „Termy Uniejów Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej – rozbudowa kompleksu basenowego” jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=38355
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola