Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rusza program dofinansowań "CZYSTE POWIETRZE"

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Ministerstwo Środowiska rozpoczęło cykl spotkań w gminach dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Spotkania z mieszkańcami są prowadzone na terenie całego kraju. Resort chce poinformować jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła. Pierwsze spotkanie informacyjne w Uniejowie już za nami. W miniony piątek, 28 września na Sali Rycerskiej Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich została wyświetlona prezentacja multimedialna, podczas której prowadzący omówił podstawowe zasady uczestnictwa w projekcie oraz bezpośrednie korzyści finansowe (refundacja części kosztów lub udzielenie wsparcia w formie pożyczki). Dociekliwość mieszkańców i mnóstwo pytań, zadanych ekspertowi wskazuje na to, że możliwość skorzystania z dofinansowań całkiem poważnie rozważa nawet kilkadziesiąt gospodarstw domowych z terenu gminy. Być może właśnie z uwagi na spore zainteresowanie, organizator zdecydował się przeprowadzić na terenie miasta jeszcze jedno spotkanie, które odbędzie się już jutro, tj. w czwartek, o godzinie 18:00. Tym razem jednak zapraszamy Państwa do strażnicy OSP w Uniejowie. Podstawowym celem Programu jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Inicjatywna skierowana jest w szczególności do osób fizycznych: właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych bądź realizujących plan budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego – wsparcie finansowe gruntownej termomodernizacji budynku oraz wymiany lub zakupu i montażu niskoemisyjnych źródeł ciepła. Organizowane spotkania są bezpłatne dla wszystkich mieszkańców gminy i mają na celu przekazanie precyzyjnych informacji uczestnikom spotkania, w jaki sposób można uzyskać środki z Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=40580
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola