Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świąteczne podsumowanie działalności LGD "Prym"

Data publikacji: 2018-12-11, Data modyfikacji: 2018-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 
6 grudnia w siedzibie Lokalnej Grupy Działania „PRYM” odbyło się walne zebranie Członków stowarzyszenia, które z uwagi na zbliżające Boże Narodzenie, miało także charakter spotkania świątecznego. Tuż po zakończeniu walnego posiedzenia, przedstawiciele gmin zrzeszonych w LGD oraz zaproszeni goście – w ramach konferencji informacyjno-promocyjnej zapoznali się ze stanem realizacji lokalnej strategii rozwoju. W formie prezentacji pokazano wybrane projekty, zrealizowane przez samorządy, jednostki organizacyjne gmin czy stowarzyszenia z udziałem środków unijnych we współpracy z LGD „Prym”. Podczas spotkania przywitano ponadto nowo powołanych Wójtów i Burmistrzów. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zebrani wspólnie zaśpiewali Hymn, po czym Pani Jolanta Pęgowska, prezes stowarzyszenia zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy zdjęć z obchodów Dożynek Prezydenckich w Spale organizowanych za czasów Prezydenta Mościckiego. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich występ Chóru Cantores Misericordiae Dei z Konstantynowa Łódzkiego. Fot. arch. LGD „Prym”

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=45036
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola