Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Niepodległości według małych Patriotów

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 9 listopada 2018 r. w Miejskim Przedszkolu w Uniejowie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci. Podczas występu dzieci dowiedziały się jak Polska straciła Niepodległość i jak ją odzyskała. Obejrzały wspólnie film „Polak Mały” Instytutu Pamięci Narodowej, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Następnie chętne dzieci miały możliwość zdobycia dla swojej grupy nagrody w postaci flagi Polski poprzez rozwiązanie zagadek dotyczących naszego kraju. Dzieci wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały „egzamin” wiedzy o naszej Ojczyźnie. Całe spotkanie zostało ubarwione pokazem slajdów przygotowanym specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki śpiewały razem piosenki patriotyczne oraz został wyrecytowany wierszyk, pt. „Żołnierz mały”. Nasze przedszkole wzięło także udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”: o godzinie 11:11 dzieciaki wspólnie z Paniami nauczycielkami i całym personelem odśpiewały 4-zwrotkowy  Hymn Polski w postawie na baczność. Po wykonaniu Hymnu wszystkie dzieci otrzymały upominek w postaci książki pt. „Księga małego patrioty”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Karolina Bednarek, Małgorzata Dzieran

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=43766
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola