Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ŚWIĘTO POLICJI I OTWARCIE NOWEJ KOMENDY W PODDĘBICACH

Data publikacji: 2017-08-08, Data modyfikacji: 2017-08-08
A A AWydrukDrukuj  
 

8 sierpnia 2017 roku w Poddębicach odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego Święta Policji i zakończeniem budowy nowej siedziby komendy. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz poddębicki komendant powiatowy insp. Krzysztof Kotkowski. Wśród obecnych gości znaleźli się między innymi Poseł na Sejm RP Piotr Polak i Wojewoda Łódzki - Zbigniew Rau.
Kierownictwo Komendy Głównej Policji reprezentował Dyrektor Biura Prewencji insp. Dariusz Minkiewicz. Na uroczystościach nie mogło również zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, stowarzyszeń oraz duchowieństwa. W uroczystościach uczestniczyli także komendanci miejscy i powiatowi łódzkiego garnizonu policji oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.

Podczas uroczystości Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji odznaczono mł.insp. Jarosława Zielińskiego - I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. Ponadto wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom miejscowej komendy. Nie zabrakło również życzeń ze strony zaproszonych gości jak i kierownictwa policji. Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie nowego radiowozu skoda yeti, który będzie służył poddębickim policjantom.

Po uroczystym apelu Komendant Wojewódzki insp. Andrzej Łapiński oraz komendant powiatowy insp. Krzysztof Kotkowski po poświeceniu nowej siedziby komendy odebrali z rąk wykonawcy symboliczne klucze. Powierzchnia użytkowa całego budynku wynosi ponad 2 160 m 2. Budynek zaprojektowano w kształcie litery C. Jest to obiekt trzykondygnacyjny, podpiwniczony, w którym przewidziano miejsca pracy dla 88 osób. W piwnicy zlokalizowano magazyny, podręczne składnice akt, szatnie dla pracowników komendy, warsztat konserwatora, pokój sprzątaczek, palarnię, węzeł cieplny, wentylatornię, pomieszczenie na akumulatory, zaplecza sanitarne, salę ćwiczeń wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz zespół strzelnicy.

Główne wejście znajduje się od strony ul. Myśliwskiej. W strefie ogólnodostępnej zaprojektowano 10 miejsc parkingowych w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. W strefie ograniczonego dostępu przewidziano 50 miejsc parkingowych wraz z garażami oraz wiatę na łódź. Łączny koszt budowy komendy wraz z dotychczasowym wyposażeniem wyniósł ponad 14 300 000 złotych. Proces budowy komendy rozpoczęła umowa użyczenia nieruchomości podpisana 2 października 2013 roku. Pozwolenie na budowę wydano w grudniu 2014 roku. Pod koniec lutego 2015 nastąpiło rozpoczęcie robót budowlanych, które zakończyły się 30 marca 2017 wydaniem decyzji na użytkowanie.

Poddębiccy policjanci i pracownicy policji od dziś dysponują siedzibą, gdzie pomieszczenia zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, meble a także zaplecze socjalne gwarantujące komfort służby oraz odpowiednią obsługę mieszkańców.

Równolegle do wspomnianych uroczystości odbył się piknik profilaktyczny dla mieszkańców oraz osób odwiedzających powiat poddębicki. Podczas imprezy nastąpiła prezentacja sprzętu policyjnego. Przeprowadzono również szereg konkursów z nagrodami w zakresie bezpieczeństwa nad woda i w ruchu drogowym. Wśród wystawianego sprzętu pojawiły się policyjne więźniarki, radiowóz ruchu drogowego, armatka wodna, policyjne motocykle i rowery. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu zainicjowanego przez Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo... nad wodą" a także „Znajdź swojego dzielnicowego z wykorzystaniem aplikacji „Moja komenda".

Podczas pikniku można było obejrzeć robota pirotechnicznego będącego na wyposażeniu policyjnych antyterrorystów, a także dowiedzieć się o procedurach i warunkach przyjęć do policji. Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi informował potencjalnych kandydatów do służby o sposobie rekrutacji i potrzebnej dokumentacji.

 

kc
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola