Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

UOKiK: Zgody na koncentracje - trzy decyzje (komunikat)

Data publikacji: 2017-08-21, Data modyfikacji: 2017-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 

- UOKiK informuje:

UOKiK wydał trzy decyzje, w których zgodził się na koncentracje.

Dotyczą one przedsiębiorców zajmujących się m.in. usługami finansowymi, dostawami gazu, dystrybucją stali i produkcją pasz dla zwierząt.

Przedsiębiorcy mają 2 lata na dokonanie transakcji od chwili wydania decyzji.

Pierwsza z transakcji to przejęcie przez Agrifirm Polska w Szamotułach kontroli nad Przedsiębiorstwem Przemysłu Paszowego Bacutil w Bedlnie Radzyńskim. Przedsiębiorcy prowadzą działalność w zakresie produkcji pasz dla zwierząt, nasion, nawozów i pestycydów.

Druga decyzja dotyczy nabycia przez Liberty House Group z Singapuru spółki TSUK będącej częścią mienia Tata Steel UK z Wielkiej Brytanii. Zgłaszający stoi na czele grupy Liberty House, która obejmuje Liberty Commodities, będące dostawcą produktów i usług dla przemysłu stalowego i metalowego oraz Liberty Industries, producenta i dystrybutora stali i wyrobów stalowych. TSUK jest częścią europejskiej działalności Tata Steel i działa na rynkach produkcji oraz dystrybucji stali i wyrobów stalowych, produkując w zakładach w Wielkiej Brytanii.

Trzecia decyzja to przejęcie przez RPGZ I z Krakowa kontroli nad Duon Dystrybucja z Wysogotowia. RPGZ I jest spółką zależną, pośrednio w pełni należącą do Prudential plc („Grupa Prudential"), grupy świadczącej usługi finansowe. Duon Dystrybucja jest obecnie spółką kontrolowaną przez Fortum Markets Polska, która należy do grupy kapitałowej Fortum. Głównym przedmiotem działalności Duon Dystrybucja są dostawy gazu ziemnego sieciowego i skroplonego (LNG) w Polsce.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

 

kom/ flo/, Źródło artykułu: UOKiK
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    poddębicki

    Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

    Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

    Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola