Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W sobotę poświęcono odnowioną kapliczkę: mieszkańcy Gór dumni z inwestycji

Data publikacji: 2018-11-27, Data modyfikacji: 2018-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Miniona sobota była dla społeczności Gór bardzo ważnym dniem, wieńczącym starania o remont kapliczki. Wszystkie prace zostały już skończone, teren wokół uprzątnięty, a nowy monument z wizerunkiem Maryi oraz krzyż – poświęcone w obecności licznie przybyłych mieszkańców. Konsekrację wyremontowanej kapliczki w Górach, w sobotę 24 listopada br., przeprowadził ks. Bogusław Karasiński, proboszcz wilamowskiej parafii. Krzyż, który stoi obok wspomnianej kapliczki, został odnowiony 3 lata temu. Materiały zakupiono ze środków sołeckich, natomiast robocizna to już zasługa mieszkańców, przede wszystkim Andrzeja Kuny, który wraz z synem pospawał krzyż we własnym warsztacie. Krzyż następnie był malowany proszkowo i wypalany w Poznaniu. Panowie: Zdzisław Grabowski, Grzegorz Zimniak i Tomasz Wojakowski zorganizowali transport na własną rękę Warto dodać, że korzystając z pozostałych wtedy materiałów, Pan Andrzej odnowił dodatkowo przydrożny krzyż, który miniemy po lewej stronie jezdni, jadąc z Gór w kierunku Kuczek. Nadwyżki stali wystarczyło, by krzyż otoczyć niewielkim, metalowym ogrodzeniem. Koszty robocizny firmy, która przeprowadziła rozbiórkę poprzedniej i wymurowanie obecnej kapliczki oraz częściowy zakup materiałów sfinansowano dzięki dotacji z Urzędu Miasta w Uniejowie (6.000,- zł). Pozostałe wydatki, czyli kupno figurki Maryi oraz reszty potrzebnych materiałów budowlanych, a także utwardzenie terenu kostką brukową, mieszkańcy pokryli z własnej kieszeni, przeprowadzając zbiórkę, której organizacją zajęły się Panie: Anna Cybulska i Iwona Pajor. Do tego doszła kwota 2.000,- zł z zeszłorocznego grantu sołeckiego na integrację. – Moi drodzy, bardzo dziękuję wszystkim za datki na remont kapliczki – dodał na zakończenie uroczystości Marek Cybulski, radny Rady Miejskiej w Uniejowie, który czuwał nad przebiegiem inicjatywy mieszkańców. – Zebraliśmy 8.400,- zł, co na tak małą miejscowość jest ogromną kwotą. Szczerze, to nie spodziewaliśmy aż takiej hojności. Ale najważniejsze jest i co mnie najbardziej cieszy, że do zbiórki włączyli się wszyscy bez wyjątku. Z każdego domu przekazano ofiary, datki przekazali nawet ci, którzy mieszkają gdzie indziej, a ich rodzice pochodzą z Gór. To piękny gest z Waszej strony i świadectwo solidarności naszej niewielkiej wsi. Dziękuję! – podsumował radny Cybulski, wręczając zasłużonym mieszkańcom drobne upominki w dowód wdzięczności. Radny Marek Cybulski chciałby za pośrednictwem niniejszego artykułu – w imieniu społeczności Gór – przekazać serdeczne podziękowania dla: burmistrza Józefa Kaczmarka, Teresy Kuny, Andrzeja i Marzeny Kunów, Zdzisława Grabowskiego, Grzegorza i Katarzyny Zimniaków, Tomasza Wojakowskiego, Anny Cybulskiej, Iwony Pajor, sołtysa Stanisława Jaśkiewicza oraz wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób pomogły w przedsięwzięciu.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=44604
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola