Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Uniejowie Mikołaj jeździ motocyklem!!!

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Mikołajki to ulubiony dzień wszystkich dzieci. Z tej okazji na pociechy  z placówek oświatowych z terenu gminy Uniejów czekało wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się od wspólnego ubierania choinek. Przy kompleksie termalno – basenowym dzieci przystrajały wyznaczone drzewka własnoręcznie wykonanymi ozdobami. W tym roku, choinki miały kolor biało-czerwony, pozostając w konwencji obchodów 100  – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każda placówka zaprezentowała swoją choinkę pozując do pamiątkowego zdjęcia. Te wyjątkowe arcydzieła wykonane przez reprezentacje Szkoły Podstawowej z Uniejowa, Wielenina, Wilamowa i Spycimierza oraz grupy z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Czepowie, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie wreszcie maluchy z Przedszkola Miejskiego w Uniejowie, pozostaną, by cieszyć oko mieszkańców, do Święta Trzech Króli. Wiele emocji wzbudzała też żywa szopka, w której znajdują się prawdziwe zwierzęta dostarczone przez właścicieli ZOO Safari w Borysewie. Tuż przed południem ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz poświęcił szopkę. Punktem kulminacyjnym programu było przybycie św. Mikołaja. Podekscytowane dzieciaki spekulowały wcześniej, co do środka transportu Świętego. Padały różne propozycje – sanie, konie, renifery a nawet Fiat 126!!! Atmosferę pełną ekscytacji dodatkowo podsycał fakt, że Mikołaj był już wcześniej widziany na terenie Uniejowa. Wreszcie o godz. 12.00 wszystkie wątpliwości się rozwiały. Mikołaj przyjechał na miejsce stylowym motocyklem. Wyjaśnił zebranym, że z powodu braku śniegu nie mógł odbyć podróży saniami i dlatego wybrał inny środek transportu. Mikołaj przygotował dla dzieci słodką niespodziankę i z pomocą drugiego, przyuczającego się do zawodu, młodego Mikołaja oraz pomocników z Przystani Motorowej  rozdawał wszystkim cukierki i uśmiechy oraz złożył obietnicę, że za rok też przyjedzie do Uniejowa. Na zakończenie dzieci udały się wspólnie do Klubu „Nautilus”, gdzie dzięki uprzejmości Spółki Termy Uniejów, mogli posilić się ciepłym posiłkiem. Spotkanie poprowadził Pan Robert Palka, p.o. dyrektora MGOK w Uniejowie. Nie mogło też zabraknąć włodarza miasta  – Burmistrza, Józefa Kaczmarka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej –  Mirosława Madajskiego. Przebieg z wydarzenia był relacjonowany przez radio RMF FM.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=44841
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola