Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"W Uniejowie" nr 74

Data publikacji: 2018-09-07, Data modyfikacji: 2018-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Drodzy Czytelnicy, kolejny numer Pisma Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa, jest już gotowy. W tym wydaniu przekażemy Wam informacje o spycimierskim obyczaju zdobienia kwiatami trasy Bożego Ciała, który ku naszej ogromnej radości został wpisany na krajową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Poinformujemy o uroczystości kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, wyjątkowej, bo rozpoczynającej jednocześnie lokalne obchody stulecia odzyskania niepodległości. Wszyscy z dumą podziwiamy Uniejów przystrojony w barwy narodowe, jednak pamiętajmy także o tym, że obchody nie ograniczają się jedynie do patriotycznej dekoracji. Odbywają się interesujące koncerty, nawet dzieci grają w piłkę dla Niepodległej. W tym numerze opowiemy również o remoncie przeprowadzonym w kaplicy św. Bogumiła w uniejowskiej kolegiacie. Efekt prac konserwatorskich zapiera dech w piersiach. Już wkrótce powstanie multimedialne muzeum świętego patrona Uniejowa. Na łamach kwartalnika przeczytają Państwo również o strażackich jubileuszach i koncertach „Splątani muzyką” z zespołem Raz Dwa Trzy oraz Earth Festival. Zrelacjonujemy turniej rycerski, jarmark średniowieczny, Festiwal Lawendy, Indiańskie Lato, Festiwal Lilii. Zapraszamy do lektury słonecznego numeru „W Uniejowie”.  

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=40145
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola