Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"W Uniejowie" nr 75/2018

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W najnowszym numerze „W Uniejowie” 75/2018 przeczytacie Państwo o zidentyfikowaniu, po 66 latach, szczątków płk. pil. Szczepana Ścibiora, wybitnego lotnika, uniejowianina, niewinnej ofiary zbrodni wojennej okresu stalinizmu. W niniejszym numerze została opublikowana kolejna porcja wspomnień wojennych mieszkańców ziemi uniejowskiej oraz licznych wydarzeń z ostatnich kilkunastu tygodni, w tym informacja o wyborach samorządowych.. Redakcja z chęcią opublikuje w następnych wydaniach kwartalnika kolejne wspomnienia wojenne z naszego terenu (kontakt: Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa, ul. Szkolna 2, tel. 602 130 270). W Uniejowie 75/2018  

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=43242
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola