Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Uniejowie nr 76/2018

Data publikacji: 2019-01-02, Data modyfikacji: 2019-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Drodzy Czytelnicy, Zachęcamy  Państwa do przeczytania najnowszego numeru kwartalnika „W Uniejowie”. „Wszędzie na świecie rośnie trawa, ale takiej, jak tu w Uniejowie, nie ma nigdzie” – w taki sposób o swoim mieście mówił płk Szczepan Ścibior. We wcześniejszym numerze informowaliśmy o zidentyfikowaniu szczątków pułkownika, ale do jego historii wracać będziemy jeszcze wielokrotnie. W tym wydaniu przedstawiamy wspomnienie córki pułkownika – pani Barbary Sopyłło. Warto przeczytać wywiady i dowiedzieć się, jakie mają zamierzenia włodarze powiatu i gminy: Starosta Poddębicki – pani Małgorzata Komajda oraz Burmistrz Uniejowa – pan Józef Kaczmarek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie – pan Mirosław Madajski. Rok 2018 zapamiętamy między innymi ze względu na stulecie odzyskania niepodległości. Lokalne, uniejowskie obchody były imponujące. Z radością je wspominamy. Wiele dzieje się w naszej gminie. Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wilamowie obchodziła stulecie istnienia, Uniwersytet III Wieku w Uniejowie z impetem rozpoczął kolejny semestr zajęć, a „Aktywni” dokończyli ambitny projekt „Splątani miłością do muzyki”. Zapraszamy do lektury! W Uniejowie nr 76/2018  

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=45333
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola