Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wrześniowe uroczystości patriotyczne w Rynku

Data publikacji: 2018-08-27, Data modyfikacji: 2018-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczne gminne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej połączone z inauguracją nowego roku szkolnego odbędą się w poniedziałek, 3. września. Władze Parafialne, Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Gminy Uniejów zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w wydarzeniu. Uroczystości patriotyczno – religijne, związane z obchodami 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, poprzedzi – jak co roku – Msza św. w intencji Ojczyzny oraz uczniów, którzy tego dnia rozpoczynają nowy rok szkolny 2018/19. Nabożeństwo w uniejowskiej Kolegiacie rozpocznie się o godzinie 8.20. Po zakończeniu mszy, około godziny 9.00, nastąpi przemarsz na plac przy  Pomniku Bohaterów Września 1939 r. w Rynku Miasta. Tam odbędą się właściwe uroczystości jubileuszowe, według obowiązującego ceremoniału wraz z oddaniem hołdu poległym w czasie wojny i złożeniem w miejscu pamięci wiązanek przez delegacje gminnych jednostek organizacyjnych, instytucji, stowarzyszeń, cechów oraz zaproszonych gości. W poniedziałkowych obchodach weźmie udział Wojskowa Asysta Honorowa I Dywizjonu Lotniczego z Leźnicy Wielkiej. Organizatorami uroczystości są: Urząd Miasta w Uniejowie, Parafia Rzymskokatolicka w Uniejowie, Szkoła Podstawowa w Uniejowie, spółka P.G.K. „TERMY UNIEJÓW” Sp. z o.o. w Uniejowie oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie. Program uroczystości: 8.20 – Msza św. w intencji Ojczyzny i uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny 9.00 – Uroczystości przy Pomniku Bohaterów Września 1939 r. na Rynku  

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=39355
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola