Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspólne kolędowanie z harcerzami

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Przedsmak Świąt Bożego Narodzenia mogliśmy poczuć w minioną niedzielę, 16 grudnia, na uniejowskim rynku. Tego dnia harcerze z Komendy Hufca ZHP im. M. Konopnickiej w Uniejowie przygotowali dla nas wspaniałą wigilię harcersko-miejską. Atrakcji było wiele, więc podczas spotkania każdy z obecnych z pewnością znalazł coś dla siebie. Przede wszystkim zagrała Orkiestra Dęta ZHP-OSP Uniejów, która tanecznym krokiem poprowadziła wszystkich zebranych sprzed siedziby hufca na rynek. Tam czekały już dwa zespoły muzyczne: EFATHA oraz GRZMIĄCA. Dzieciom wiele radości przyniosły warsztaty plastyczne i pokaz baniek mydlanych. Chętnie zajadały się też cukierkami, które rozdawał im sam Święty Mikołaj, a także harcerze i pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uniejowie. W świąteczny nastrój wprowadził nas również kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Wszyscy z uśmiechem na twarzy przyglądali się występom aktorów ulicznego teatru oraz pokazowi teatru ognia zaprezentowanego przez grupę D-H z Łodzi. Tak jak przewidywaliśmy, śniegu było niewiele, więc zamiast saniami, można było przejechać się bryczką. Aby dodatkowo rozgrzać przybyłych na wigilię gości, przygotowany został też gorący poczęstunek. Każdy mógł skosztować m.in. pysznych pierogów, bigosu, kompotu, barszczu oraz zupy pieczarkowej. Podobnie jak w roku ubiegłym, komendant hufca – Małgorzata Rosik przekazała mieszkańcom naszego miasta i lokalnym władzom Betlejemskie Światło Pokoju, które zgodnie z tradycją, 24 grudnia, za pośrednictwem harcerzy, dostarczone będzie do domów oraz lokalnych instytucji, firm i urzędów.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=45165
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola