Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVII Piknik Sołtysów w Ostrowsku

Data publikacji: 2018-08-13, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę 12 sierpnia w Ostrowsku po raz kolejny odbył się Piknik Sołtysów Gminy Uniejów. Drużyny z 6 sołectw i drużyna Radnych zmagały się ze sobą w dziesięciu konkurencjach, w których liczył się czas, refleks, precyzja i zwinność. Przedstawiciele Ostrowska, Felicjanowa, Pęgowa, Wielenina, Woli Przedmiejskiej i Lekaszyna oraz drużyna Radnych Gminy Uniejów na czele z Przewodniczącym Rady, walczyli o dofinansowania od Burmistrza Miasta Uniejów – Józefa Kaczmarka, w kwotach 2000 zł za I miejsce, 1500 zł za II miejsce i 1000 zł za III miejsce. Pozostałe drużyny otrzymały po 500 zł za udział w turnieju. Nagrody przeznaczone dla każdego sołectwa są fundowane na poczet dofinansowania m.in. wycieczek i działań mających integrować społeczności lokalne. Najlepszymi drużynami ex aequo okazały się drużyna z Ostrowska – gospodarz pikniku oraz drużyna z Wielenina. Drugie miejsce zajął Pęgów, a trzecie Lekaszyn. Oprócz ducha rywalizacji, który od początku zwiastował znakomite widowisko dało się zobaczyć świetną zabawę. Przed ogłoszeniem wyników wydarzenie uświetnił występ zespołu „Włościanki” z Wielenina, który z energią i humorem zabawił publiczność. Na zakończenie Pikniku odbyła się coroczna loteria fantowa. Organizatorami XVII Pikniku Sołtysów byli: Burmistrz Miasta Uniejów, Rada Miejska w Uniejowie, Rada Sołecka Wsi Ostrowsko, OSP w Ostrowsku, PGK „Termy Uniejów”, MGLSK Termy Uniejów/Ostrowsko oraz MGOK w Uniejowie.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=38917
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola