Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Za nami "I Dzień Pudłówka"

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
„Dla swojaków, starszych, młodszych i dzieciaków” – pod takim hasłem odbył się „I Dzień Pudłówka”. Impreza została zorganizowana z inicjatywy mieszkańców oraz sołtys Teresy Łukasik, która obok Burmistrza Poddębic była gospodarzem pierwszego w historii święta wsi. Na uroczystości zjawili się nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale  i goście z terenu całego województwa. – „I Dzień Pudłówka doszedł do skutku dzięki dofinansowaniu  z Grantów Sołeckich. 5 tys. zł na ten cel przeznaczył Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a 6 tys. zł dołożyła Gmina Poddębice – informuje Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik. Mieszkańcy sołectwa Pudłówek z okazji święta przygotowali wiele atrakcji. Były warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych – orgiami, bibułkarstwo, decoupage, gry i zabawy, konkurs kulinarny potraw charakterystycznych dla Pudłówka. Przeprowadzono także konkurs wiedzy o sołectwie i śpiewano wspólnie przy akordeonie. Na koniec odbyła się zabawa z DJ-em. – Słowa uznania należą się wszystkim, którzy mieli wkład  w organizację „I Dni Pudłówka”. To była świetna impreza integracyjna. Pani sołtys Teresa Łukasik angażując w swe działania również innych mieszkańców udowodniła, że współpraca popłaca – twierdzi Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski. Sukces „I Dnia Pudłówka” sprawił, że sołtys wsi zapowiada kolejną edycję przedsięwzięcia. – Nie spodziewaliśmy się, że wyjdzie tak dobrze. Dopisała pogoda, ludzie, wszystko się udało. Już dziś zapraszam na „II Dzień Pudłówka” w przyszłym roku – mówi Teresa Łukasik.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4110
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola