Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakolęduj z harcerzami

Data publikacji: 2018-12-13, Data modyfikacji: 2018-12-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Urząd Miasta w Uniejowie oraz Komenda Hufca ZHP im. M. Konopnickiej w Uniejowie zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania. 16 grudnia na Uniejowskim Rynku odbędzie się Wigilia Harcersko-Miejska. Podczas spotkania każdy znajdzie coś dla siebie, bo program przygotowany specjalnie na tą okoliczność jest bardzo bogaty. Będzie głośno i radośnie. Koncert da orkiestra dęta ZHP-OSP Uniejów, dla zebranych wystąpią także zespoły EFATHA oraz GRZMIĄCA. Na najmłodszych czekać będzie Święty Mikołaj. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, a żeby było jeszcze bardziej kolorowo, będą też bańki mydlane i uliczny teatr. O śnieg raczej trudno, więc na przejażdżkę saniami nie ma co liczyć, jednak w ramach rekompensaty, na zainteresowanych czekać będą bryczki zaprzężone nie w renifery, a w konie.  A jeśli Wasza choinka nie jest jeszcze ubrana, albo nie zdążyliście jeszcze kupić upominków dla najbliższych, na kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w piękne ozdoby świąteczne. Tradycyjnie mieszkańcom naszego miasta i całej gminy przekazane zostanie Betlejemskie Światło Pokoju. Zaczynamy o 15.30. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na plakacie. Zapraszamy.

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=44944
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola