Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakolędujmy wspólnie w niedzielę

Data publikacji: 2019-01-03, Data modyfikacji: 2019-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Od kilku lat tradycją w wielu miastach w Polsce stało się uroczyste celebrowanie Święta Objawienia Pańskiego znanego jako Trzech Króli. Tegoroczne, niedzielne święto, będzie miało wyjątkowy charakter – z tej okazji Spycimierz zaprasza na Jasełka, a Uniejów i Wilamów na Orszak Trzech Króli. W Uniejowie, orszak wyruszy o godzinie 10.00 spod uniejowskiego zamku, by ulicami miasta przejść do kolegiaty, w której o godz.10.30 odprawiona zostanie Msza św. Na czele pójdzie wielbłąd z ZOO Safari w Borysewie, a mieszkańcom biorącym udział w wydarzeniu rozdawane będą korony i śpiewniki. Po Mszy św. najmłodsi uczestnicy otrzymają również okolicznościowe modlitewniki w intencji Ojczyzny, które przygotowano z okazji rocznicy stulecia odzyskania niepodległości oraz gorące kakao i ciastka. Analogiczny Orszak Trzech Króli będzie również organizowany w pobliskim Wilamowie. Wielobarwny korowód wyruszy o godz. 11.00 sprzed groty. Orszak w Wilamowie ma charakter międzywojewódzki, w związku z tym, jak informuje ks. Bogusław Karasiński, możemy na nim podziwiać króla łódzkiego, wielkopolskiego i strażackiego. Parafia w Spycimierzu, z kolei, zaprasza do kościoła na godz. 11.30 na jasełka w wykonaniu dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej. Do udziału w największych tegorocznych Jasełkach, organizowanych w dziesiątkach, o ile nie setkach miejscowości na terenie całego kraju zachęca spot promocyjny, przygplotowany na zlecenie Fundacji Orszaku Trzech Króli: Na stronie internetowej Fundacji znajdą Państwo wiele przydatnych informacji o niedzielnych wydarzeniach, ciekawostki oraz powiadomienia, aktualizowane na bieżąco. Zapraszamy do korzystania z serwisu pod adresem www.orszak.org. A zatem, spotkajmy się na Orszaku Trzech Króli! Do zobaczenia!

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=45364
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola