Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończone prace przy stawie w Kuczkach

Data publikacji: 2018-12-28, Data modyfikacji: 2018-12-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie zrealizował projekt pn. „Zagospodarowanie terenu przy stawie w miejscowości Kuczki”. Celem inwestycji było przystosowanie terenu wokół stawu w Kuczkach do celów rekreacji, zapewnienie atrakcyjnego i bezpiecznego wypoczynku oraz podniesienie walorów estetycznych miejscowości. Inwestycja została dofinansowana ze środków przeznaczonych na operacje w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” z wyłączeniem projektów grantowych. Środki zostały pozyskane za pośrednictwem Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”, mającej siedzibę w Parzęczewie. Roboty budowlane wykonała firma wyłoniona w wyniku zamówienia publicznego Drew – Kos Dariusz Różycki z siedzibą w Tucholi, ul. Chojnicka. Zakres projektu obejmował: usunięcie zakrzaczeń porastających brzeg, pogłębienie i wyprofilowanie dna w części przybrzeżnej, wyprofilowanie terenu wokół stawu, budowę wokół stawu chodnika, altany, pomostu pływającego, montaż małej architektury w postaci lamp solarnych, ławek parkowych i koszy, wyrównanie terenu wokół stawu, plantowanie ziemią urodzajną i obsiew mieszanką traw. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 188 490,02 zł, kwota dofinansowania to 139 105,63 zł, co stanowi 73.80% całkowitych kosztów. Natomiast pozostałą część sfinansowano z dotacji celowej gminy, tj. 49 384,39 zł. Dzięki tej inwestycji powstało nowe atrakcyjne miejsce wypoczynku nie tylko dla mieszkańców okolicznych miejscowości, ale także dla turystów odwiedzających naszą gminę. Należy podkreślić, że inwestycja została zrealizowana przy dużym zaangażowaniu sołtysa z Kuczek  – pana Marka Pajora, radnego Rady Miejskiej w Uniejowie – pana Marka Cybulskiego oraz mieszkańców Kuczek. .

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=45250
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola