Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zgłoszenia Lilia Ogrodnika

Data publikacji: 2018-08-09, Data modyfikacji: 2018-08-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 9 do 19 sierpnia można oddawać głosy na najpiękniejszy ogród w Gminie Uniejów. Formularz do głosowania jest dostępny tutaj, natomiast w galerii poniżej przedstawiamy zdjęcia ogrodów zgłoszonych do III edycji Lilii Ogrodnika. Pięknie zagospodarowane tereny zielone cieszą oko nie tylko odwiedzających Gminę Uniejów gości i turystów ale również samych mieszkańców. Stworzenie i utrzymanie pięknego i zadbanego ogrodu wymaga mnóstwo wysiłku, czasu i poświęcenia, dlatego chcąc uhonorować wkład mieszkańców w ukwiecanie naszej gminy, od kilku lat organizujemy konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon. Uczestnicy są inspiracją dla innych mieszkańców gminy w dbałości o otoczenie, w nagrodę każdy właściciel zgłoszonego ogrodu otrzymuje bon na zakup artykułów ogrodniczych, które pomogą w jeszcze lepszym pielęgnowaniu zieleni i kwiatów. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszenia napłynęły w dwóch kategoriach. W kategorii ogród przydomowy miejski lub wiejski zgłosiło się sześcioro uczestników: Anna i Stanisław Andrzejczakowie z Orzeszkowa Jadwiga Pilarek z Uniejowa Kamila i Krzysztof Ludwiccy z Wilamowa Małgorzata i Arkadiusz Wappa z Uniejowa Maria Pastwińska z Brzozówki Wacław Rachubiński z Uniejowa W kategorii ogród przyjazny turyście zgłosił się jeden uczestnik: Teresa Krajewska „Gościniec nad Wartą Kto zdobędzie Lilię Ogronika w tym roku, okaże się we wrześniu, o czym oczywiście poinformujemy w aktualnościach. Już teraz jednak serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=38703
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola