Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Złote Gody

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień staje się krótszy, robi się coraz zimniej, liście drzew zmieniają barwę na wszystkie odcienie żółci, pomarańczy i czerwieni. Nadeszła jesień. Właśnie jesienią w Uniejowie od prawie 10 lat spotykają się pary małżeńskie, aby wspólnie świętować Złote Gody. 8 października br. w Domu Pracy Twórczej odbyła się uroczystość wręczenia medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystej dekoracji medalami  w imieniu Prezydenta RP dokonał Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek. Towarzyszyli mu Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kosmalski, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Kowalska i Z-ca  Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Jolanta Pająk. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jest to podziękowanie za ofiarną miłość, za przykład pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny. Po części oficjalnej Jubilaci  zostali zaproszeni na poczęstunek. Były toasty, wspomnienia i tańce. O oprawę artystyczną uroczystości zadbała Kapela „Spod Baszty” pod kierownictwem Pana Mariana Pięgota, który w tym roku był jednym z Jubilatów.   Złote Gody wspólnie świętowali: Państwo Stanisława i Jan Jaśkiewiczowie z Gór, Państwo Janina i Józef Dzieciątkowscy ze Spycimierza, Państwo Janina i Jerzy Król z Uniejowa, Państwo Anna i Wojciech Tomczewscy z Uniejowa, Państwo Zofia i Marian Pięgotowie z Uniejowa, Państwo Krystyna i Tadeusz Ścibiorowie z Uniejowa, Państwo Kazimiera i Jan Galochowie z Woli Przedmiejskiej Państwo Jadwiga i Henryk Pilarkowie z Uniejowa, Państwo Anna i Kazimierz Pająk z Felicjanowa, Państwo Aniela i Andrzej Urbaniakowie z Uniejowa, Państwo Anna i Lech Rosiakowie z Hipolitowa, Państwo Irena i Stanisław Wojechowie ze Stanisławowa, Państwo Krystyna i Józef Pietruszka z Brzozówki, Państwo Maria i Leszek Szerwińscy z Rożniatowa-Kolonii, Państwo Kazimiera i Marian Stasiakowie z Brzezin, Państwo Władysława i Bogdan Pietrzakowie ze Stanisławowa, Państwo Zuzanna i Józef Kolasa z Wielenina. Drodzy Jubilaci przyjmijcie jeszcze raz gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci,  wnuków i prawnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu kolejnych rocznic.        

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=40987
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola