Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Album "Smaki Uniejowa"

Data publikacji: 2018-08-29, Data modyfikacji: 2018-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczny Uniejowski Festiwal Smaków już dawno za nami, jednak żeby stale pamiętać o naszych lokalnych produktach i promować kulinarne bogactwo gminy Uniejów, wydany został album pt. „Smaki Uniejowa”. W albumie „Smaki Uniejowa” przeczytamy m.in. o tym jak Ogórek Termalny wszedł do Uniejowa i dowiemy się dlaczego jest on dla nas taki ważny. Autorzy publikacji nie zapomnieli jednak o pozostałych produktach charakteryzujących i rozsławiających gminę – są to dobre, lokalnie warzone piwo, miody z okolicznych pasiek oraz kosmetyki powstałe na bazie uniejowskiej wody termalnej. Jako, że album jest podsumowaniem międzynarodowego wydarzenia pn. „Od pomysłu do biznesu – Konferencja lokalnych produktów”, które poprzedziło Festiwal Smaków, 13-14 kwietnia 2018, ważną część broszury zajmuje prezentacja produktów lokalnych i tradycji kulinarnych zaprzyjaźnionych miast partnerskich Uniejowa: Mórahalom (Węgry) i Alatri (Włochy). Przedstawiciele tych miejscowości uczestniczyli w projekcie i dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie promocji lokalnych wyrobów. Część publikacji poświęcona została przedstawieniu uniejowskich walorów kulinarnych. O swojej pasji gotowania i doświadczeniach kulinarnych opowiada znany nam wszystkim Adam Kozanecki, finalista programu Master Chef. Potencjał gastronomiczny gminy został przedstawiony ponadto przez pryzmat wybranych restauracji serwujących głównie lokalne produkty i krzewiących miejscowe tradycje. Album stanowi również podsumowanie V Uniejowskiego Festiwalu Smaków, ponieważ przedstawiono w nim laureatów nagrodzonych Lilią Smakosza, a także zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii. Pokazane są nie tylko zdjęcia smakowitych potraw, lecz również można przeczytać wypowiedzi restauratorów i organizatorów festiwalu na temat samego wydarzenia i jego znaczenia w rozwoju turystyki kulinarnej w Uniejowie. Publikacja dostępna jest w wersji drukowanej w bibliotece w Uniejowie oraz w restauracjach, zaś w wersji cyfrowej można ją pobrać tutaj. Wydawnictwo zrealizowano w ramach projektu pn. „Od pomysłu do biznesu – Konferencja lokalnych produktów” współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=39379
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola