Belka
Sobota, 22 Września 2018   imieniny: Tomasz, Maurycy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

"Pozytywka" z Czepowa triumfuje w Łęczycy

Data dodania: 2018-09-21
Po raz drugi w swojej historii artystycznej zespół POZYTYWKA z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie zwyciężył w Przeglądzie Piosenki Wakacyjnej w Łęczycy. Wystę... więcej »
 
 

Uroczysta inauguracja projektu pt. ˝Rozwiń...

Data dodania: 2018-09-20
W Starostwie Powiatowym w Poddębicach odbyło się spotkanie inaugurujące projekt ˝Rozwiń skrzydła˝ współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Spo ... więcej »
 
 

Zapraszamy na pożegnanie lata z rajdem rowerowym

Data dodania: 2018-09-19
Zbliża się koniec kalendarzowego lata. Żeby zapamiętać je na dłużej zapraszamy na rajd rowerowy „Pożegnanie lata”, kończący sezon rowerowy 2018. Rajd odbędzie si&... więcej »
 
 

POZYTYWKA z Czepowa triumfuje w Łęczycy!!!

Data dodania: 2018-09-19
Po raz drugi w swojej historii artystycznej zespół POZYTYWKA z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy z Czepowa zwyciężył w Przeglądzie Piosenki Wakacyjnej w Łęczycy. więcej »
 
 

Bezpłatne badania w ramach akcji ˝Biała...

Data dodania: 2018-09-18
Starosta Poddębicki – Ryszard Rytter, zaprasza mieszkańców Powiatu Poddębickiego do udziału w bezpłatnej akcji profilaktyczno — edukacyjnej pod nazwą: ˝Biała niedzie... więcej »
 
 

"POŁĄCZENI PASJĄ" zapraszają na stadion! W...

Data dodania: 2018-09-18
W najbliższy piątek, 21 września, na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie rozegrany zostanie II Turniej Piłki Nożnej „POŁĄCZENI PASJĄ” o P... więcej »
 
 

Ostatni Turniej Polskiej Ligi Paintballowej 2018 z...

Data dodania: 2018-09-18
W miniony weekend w Uniejowie rozegrano czwartą, finałową edycję Polskiej Ligi Paintballa 2018. Wieńczące sezon wydarzenie odbyło się na sztucznym polu rozstawionym przed kompleksem termal... więcej »
 
 

"Piknik Wędkarski" za nami…

Data dodania: 2018-09-17
29 uczestników w wieku od 6 do 15 lat stanęło na starcie Zawodów Wędkarskich, które odbyły się na terenie Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie w ramach „Pikniku Wędkarsk... więcej »
 
 

Liderzy Młodzieżowi w CZIPS

Data dodania: 2018-09-17
Stowarzyszenie ˝Licealista˝ rozpoczęło realizację projektu ˝Liderzy Młodzieżowi w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej˝. Głównym celem dzia&#... więcej »
 
 

Dzień Urologii: IZC zaprasza mieszkańców na...

Data dodania: 2018-09-17
W ramach Europejskiego Tygodnia Urologii, 24 – 28 września 2018 roku, w Uzdrowisku Uniejów Park w dniu 26 września (środa) odbędą się bezpłatne konsultacje urologiczne oraz wykł... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 30
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola