Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wyjazd studyjny do Bawarii

Data dodania: 2018-11-15
Lokalna Grupa Działania „Podkowa” z siedzibą w miejscowości Czechy przedkłada propozycję, skierowaną w głównej mierze do rolników, dotyczącą możliwoś... więcej »
 
 

Zaproszenie na "Koncert Pieśni Religijnej i Gospel"

Data dodania: 2018-11-15
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Poddębic i okolic na „KONCERT  PIEŚNI RELIGIJNEJ I GOSPEL” w wykonaniu wokalisty Mirosława Karaudy, w dniu 17 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 17:00 w... więcej »
 
 

Powiatowy Konkurs Recytatorski ˝Polska Literatura...

Data dodania: 2018-11-15
W czwartek 8 listopada w Bibliotece Pedagogicznej odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Literatury Europejskiej ˝Polska Literatura Patriotyczna˝ w kategorii - uczniowie III klas gimnazjum i szkó&#... więcej »
 
 

II Seminarium Spycimierskie

Data dodania: 2018-11-15
W sobotę 17 listopada zapraszamy na II Seminarium Spycimierskie, które odbędzie się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Spycimierzu o godz. 15.30. Program seminarium zapowiada się bardzo atra... więcej »
 
 

Wielki finał wielkich obchodów: z niezwykłą...

Data dodania: 2018-11-15
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w całym kraju nabrały wyjątkowego charakteru. W Uniejowie setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości świętow... więcej »
 
 

Uniejowska Aleja Dębów na 100-lecie...

Data dodania: 2018-11-14
Na terenie Uniejowa powstał „żywy pomnik” upamiętniający jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 7 lipca: narodziny „Alei dębów w Uniejowie&rdqu... więcej »
 
 

Dofinansowanie nowych źródeł ciepła i...

Data dodania: 2018-11-13
W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej został przygotowany nowy program priorytetowy „Czyste Powietrze”, wpisujący się w realizację rządowego programu poprawy jako"... więcej »
 
 

100 - lecie Niepodległości w Zespole Szkół

Data dodania: 2018-11-13
W dniu 9 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach uroczyście świętowano 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z uwagi na wyją... więcej »
 
 

Powiat Poddębicki świętował 100 - lecie...

Data dodania: 2018-11-13
W dniu 11 listopada br. z inicjatywy Starosty i Wicestarosty Poddębickiego przy współpracy proboszcza Parafii św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Poddębicach – ks. Wojcie... więcej »
 
 

Wędkarze z Koła nr 16 w Uniejowie tak zaczęli...

Data dodania: 2018-11-13
W minioną niedzielę, 11 listopada, Polacy na całym świecie wiwatowali na cześć Niepodległej Polski, która spod jarzma zaborców wyswobodziła się równe 100 lat temu. ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 39
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola