Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejna dotacja unijna dla Gminy

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Hala sportowa przy ul. Polnej w Poddębicach przejdzie gruntowną termomodernizację. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Obiekt służy mieszkańcom od lat. Organizowane są tu uroczystości okolicznościowe i imprezy kulturalno-sportowe.  Na co dzień w hali odbywają się zajęcia wychowania fizycznego. Od września br. korzystać z niej będą uczniowie podstawówki, która zmieniła swoją siedzibę. Budynek szkoły został dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży. – Do dyspozycji będzie 37 sal lekcyjnych oraz 4 sale do zajęć językowych i rewalidacyjno-wychowawczych. To o piętnaście więcej niż do tej pory – informuje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach Sebastian Bamberski. By warunki lokalowe były jeszcze lepsze, samorząd zdecydował o termomodernizacji hali. – Kilka lat temu Gmina przeprowadziła termomodernizację bloków mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej  w Poddębicach. Chcemy, by nasze miasto było ekologiczne, dlatego realizujemy szereg inwestycji w tym zakresie. Obecnie mając na uwadze odpowiednie zaplecze szkolne oraz zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej, postanowiliśmy zmodernizować budynek hali sportowej – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski. W ramach przedsięwzięcia realizowanego w formule zaprojektuj i wybuduj przewidziano modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych. W celu sprawnego działania, system zarządzania energią będzie zautomatyzowany. Zmodernizowany zostanie także system przygotowania ciepłej wody użytkowej poprzez wykonanie nowego wymiennika ciepła. Warto dodać, że do hali doprowadzone zostanie przyłącze geotermalne z węzłem cieplnym. Poddębicka Geotermia wybrała firmę, która zrealizuje zadanie. – Po zakończeniu tej inwestycji przystąpimy do zaprojektowania orlika lekkoatletycznego jako zaplecza sportowego oraz modernizacji dachu budynku przy ul. Polnej – dodaje Burmistrz Sęczkowski. Drugim przedsięwzięciem Gminy, które otrzymało dofinansowanie funduszy unijnych jest termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewieszu. Szacunkowa wartość obu inwestycji wynosi blisko 2,1 mln zł, a pozyskana dotacja sięga 1,3 mln zł. Obiekt w Niewieszu jest nie tylko siedzibą OSP, ale także aktywnie działającego we wsi Stowarzyszenia Promocji Niewiesza i Okolic. Dzięki środkom zewnętrznym zmodernizowany zostanie system oświetlenia na oświetlenie LED, wymieniona będzie instalacja elektryczna, ocieplony stropodach i ściany zewnętrzne. W 2015 roku dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Gmina Poddębice przeprowadziła remont wewnątrz obiektu.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4199
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola