Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Noc Świętojańska 2018

Data publikacji: 2018-06-26, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Miniony weekend upłynął mieszkańcom naszej Gminy pod znakiem „Wianków”. Imprezy kultywujące tradycję Nocy Świętojańskiej zorganizowały m.in. Lokalna Grupa Działania „Podkowa”, Stowarzyszenie „Górzanie” z Góry Bałdrzychowskiej, a także Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Chropy „Stokrotki”. W Gajewnikach mieszkańcy naszej Gminy wspólnie z mieszkańcami Gmin tworzących LGD „Podkowa” wzięli udział w warsztatach wyplatania wianków, obejrzeli występy artystyczne zespołów ludowych oraz pokaz tańca z ogniem. W Górze Bałdrzychowskiej wianki były puszczane na miejscowym zbiorniku wodnym. Przed uczestnikami imprezy zaprezentował się zespół śpiewaczy „Górzanie”. Przygotowano również atrakcje dla dzieci. W Chropach członkowie Stowarzyszenia „Stokrotki” i przybyli goście wraz z pochodniami i wyplecionymi wiankami przeszli nad rzekę, gdzie odbyła się ceremonia tradycyjnych „wianków”.

Pełna treść wiadomości na: poddebice.pl/?p=4003
poddebice.pl, Źródło artykułu: poddebice.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola