Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy dzień indiańskiego święta w Uniejowie za nami

Data publikacji: 2018-08-12, Data modyfikacji: 2018-08-13
A A AWydrukDrukuj  
 
IX Indiańskie Lato Święto im. Alei Sat-Okha po raz kolejny stało się w Uniejowie porywającym festiwalem inspirowanym bogatą kulturą Indian Ameryki Północnej. Za nami pierwszy dzień cennej lekcji i wspanianiałej zabawy w jednym, zapraszamy również w niedzielę w godz. 13.30 – 18.00 na plac przed basenami termalnymi. Już sam widok z mostu rozpościerającej się w dole wioski indiańskiej robi wrażenie, więc do wizyty w siedlisku pełnym tradycyjnych namiotów tipi chyba nie trzeba specjalnie zachęcać. Bogaty program wczorajszego dnia pozwolił lepiej poznać kulturę, wynikające z niej tradycje i zasady życia Indian Ameryki Północnej, a także ich codzienność – ubrania, biżuterię, narzędzia oraz broń. Pokazy tańca, opatrzone komentarzami wyjaśniającymi pojawiające się w nich elementy, same w sobie były na pewno widowiskowe, ale też – jak zgodnie twierdzą osoby biorące udział we wczorajszej zabawie – niezwykle energetyzujące. Muzyka, zawołania i widok kolorowych ozdób wirujących na polanie spowodował, że publiczność bez oporów dołączała do grupy tancerzy. W programie,po raz pierwszy w Uniejowie, pojawiły się inscenizacje i pokazy prezentujące wątek kolonistów z Europy. Choć w historii Ameryki „indiańskiej” zapisali się raczej jako czarne charaktery, to wczorajsza inscenizacja potyczki z indiańskim plemieniem, a na zwłaszcza jej zakończenie – pokazały, że i taką wiedzę można przekazać w sposób symboliczny – z dystansem i szczyptą humoru. Niespodziewanie, w trakcie imprezy, w sąsiedztwie indiańskiej wioski przewinęło się stado rumaków, z tą różnicą, że okiełznanych i dl tego mechanicznych. Defilada motocykli, bo o tym mowa, przyjechała w okolice Term z otwarcia przystani dla motocyklistów „MotoBanit”, które odbywało się w tymsamym czasie w Uniejowie. O tym, a także szerzej o wydarzeniach z obu dni IX Indiańskiego Lata przecztają Państwo na naszej stronie jutro. Tymczasem zapraszamy do indiańskiej wioski przy „Termach” oraz galerii zdjęć z soboty:  

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=38718
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola