Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poświęcenie kapliczki ku czci bpa Owczarka

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę, 30 września, w dniu potrójnego jubileuszu (120 rocznica święceń kapłańskich, 100 rocznica sakry biskupiej i 80 rocznica śmierci) Biskupa Wojciecha Owczarka, założyciela Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, siostry ze zgromadzenia wraz z całą wspólnotą parafialną modlili się o jego beatyfikację. W Łęgu Balińskim, gdzie założyciel zgromadzenia urodził się, został poświęcony pomnik. Uroczystą mszę, która odbyła się już w Uniejowskiej Kolegiacie, tuż po poświęceniu obelisku, celebrował ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz. Homilię opisującą żywot bpa Owczarka, wygłosił ks. profesor Tomasz Kaczmarek – teolog, doktor habilitowany nauk teologicznych, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, postulator procesów beatyfikacyjnych. Pomnik w Łęgu Balińskim, upamiętniający założyciela Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, został ulokowany w okolicy, w której kilkadziesiąt lat temu stał dom rodziny Owczarków i gdzie Wojciech przyszedł na świat 31 grudnia 1875 roku. Tam rozpoczęło się jego życie, naznaczone głęboką wiarą, niezwykłą pracowitością i nieustannym dążeniem do realizacji Bożej woli, którą rozeznał jako młodzieniec, kapłan i biskup, a określał w słowach „muszę zostać świętym”. – Sługa Boży pozostawił nam wzór chrześcijanina, który trwał w wierze, wszystko czynił w obecności Bożej i był wierny powołaniu. Był kapłanem, który chciał we wszystkim stać się podobnym do Mistrza i jak On, służyć zbawieniu ludzi. Był biskupem, który nie oszczędzał sił i podejmował każdą posługę, aby wspólnota Kościoła i odrodzona Ojczyzna trwała przy Bogu.  Pozostawił dla wszystkich wzór człowieka żyjącego w Bogu, z Jego łaski i dla Jego chwały. Taki przykład dawał i zostawił Zgromadzeniu Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, dla którego jest Założycielem i Ojcem, wypraszającym łaski u Boga – dowiadujemy się od siostry Agaty Błaszczyk. Powstały pomnik jest świadectwem wdzięczności wobec Boga za dar życia biskupa Wojciecha Owczarka i wspólnym zobowiązaniem do kroczenia drogą świętości, którą gorliwie podążał Sługa Boży, świętości, będącej wędrówką z Krzyżem i pod opieką Matki Bożej Niepokalanej, co uwidocznione zostało w kształcie pomnika.  

Pełna treść wiadomości na: uniejow.pl/?p=40578
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  poddębicki

  Powiat poddębicki - powiat z siedzibą w Poddębicach w województwie łódzkim. Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Poddębice, Uniejów, Dalików, Pęczniew, Wartkowice, Zadzim.

  Powiat podjął współpracę zagraniczną z Łotwą (miasto Krasław), Ukrainą (rejon chmielnicki), Serbią (gmina Golubac), Chorwacją (dwie dzielnice Zagrzebia) i z Litwą (gmina Bujwidze w okręgu wileńskim).

  Atrakcjami ziemi powiatu poddębickiego są przede wszystkim liczne kościoły, zabytkowe parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Uniejowie. Inicjatorem jego budowy w latach 1360-65 był jeden z najbliższych ludzi króla Kazimierza Wielkiego. Chodzi o abp. gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola